Przedszkole nr 1 "Stokrotka"w Łowiczu

99-400 Łowicz ul. Ułańska 1tel. 46 837 50 91p1lowicz@poczta.onet.pl

RELIGIA

p. Marta Borchard

- wykonaj pracę plastyczną nt. "Jak pomagam rodzicom w okresie Wielkiego Postu"
- pomódl się z papieżem Franciszkiem jutro 25 marca w południe o ustanie epidemii
-W związku z uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą przeżywaliśmy w minioną niedzielę przesyłam do kolorowania Jezusa Miłosiernego , który ukazał się siostrze Faustynie Kowalskiej. Proszę o pomalowanie obrazka w następujący sposób: promienie na kolor czerwony i jasnoniebieski, szaty na kolor jasnożółty, tło dowolne.
Proszę przeczytać dzieciom napis znajdujący się na obrazku.
Kolorowanka jest dla wszystkich grup przedszkolnych.

-Dzieci 5 i 6 letnie: drodzy rodzice postarajcie się nauczyć dzieci modlitwy "Ojcze nasz". Zwróćcie uwagę, czy dzieci poprawnie przed rozpoczęciem modlitwy wykonują znak krzyża.
Maluchy: drodzy rodzice postarajcie się nauczyć dzieci modlitwy "Aniele Boży"

-Proszę, aby dzieci 5 letnie i maluchy pomalowały obrazek, proszę by rodzice przeczytali im tekst piosenki znajdującej się poniżej. Dzieci 6 letnie mają pokolorować obrazek ze str.107, proszę by rodzice nauczyli dzieci Apelu Jasnogórskiego znajdującego się pod ilustracją.

-Przesyłam link do filmu o św. Janie Pawle II w związku z 100 rocznicą urodzin papieża
do obejrzenia dla wszystkich grup przedszkolnych.

-Szczęść Boże
z okazji Dnia Dziecka przesyłam wszystkim dzieciom serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa,
proszę  wszystkie grupy  o pokolorowanie obrazka dzieci z Panem Jezusem z załącznika.